طول مطالعه: 5 دقیقه

گفته میشود فروش ضعیف سری مینی اپل را مجاب کرده یک گوشی بزرگتر با قیمتی مناسبتر از سری پرو مکس به بازار عرضه کند. اپل همچنین ممکن است نسل دوم ایرپاد پرو را نیز معرفی کند. همچنین نسل جدید اپل واچ نیز با پردازنده قویتر اما همان طراحی پیشین دور از انتظار نخواهد بود. امسال شکاف بین آیفونهای پرو و عادی بیشتر از گذشته خواهد بود. دوباره شهریورماه و زمان رونمایی از آیفونهای جدید اپل فرا رسیده است.

جام جهانی ۲۰۲۶ همچنین گفته میشود تنها آیفونهای پرو در دوربین اصلی به سنسور جدید ۴۸ مگاپیکسلی مجهز خواهند بود. امسال تنها آیفون 14 پرو و پرو مکس به تراشه جدید اپل مجهز خواهند بود. به گفته سخنگوی وزارت صمت؛ تعداد خودروهای عرضه شده برابر با ۶۰ هزار دستگاه بود. در سومین دوره نام نویسی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، که ساعت ۱۶ نوزدهم شهریور به پایان رسید ۶ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت نام کردند که از این میزان ۳۶۴ هزار و ۸۳ نفر یعنی معادل ۵ و چهار دهم درصد متقاضی طرح جوانی جمعیت و ۱۲۴ هزار و ۵۶۹ نفر معادل، یک و نه دهم درصد، متقاضی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بوده اند. ᠎​​.

بر اساس این گزارش در این دوره از فروش خودرو در سامانه یکپارچه ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار نفر در قرعه کشی پژو پارس، یک میلیون و ۵۶۶ هزار نفر برای پژو ۲۰۶، ۲۳ هزار نفر تارا اتوماتیک و ۷۱ هزار نفر در ساینا اس ثبت نام کرده اند. زمان و نحوه پرداخت وجه خودرو از طریق سایت خودروساز اطلاعرسانی خواهد شد. پس از آماده سازی برنامه های فروش توسط شرکت های خودرو سازی، به منتخبان پیامک ارسال خواهد شد و متقاضیان منتخب میتوانند به مدت 72 ساعت «3 روز کاری» نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند. ​​​ ​​​!

این مراسم همانطور کهانتظار داشتیم، قرار است ۱۶ شهریورماه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار شود. احتمالاً امکان قرار دادن ویجتهای جدید 16 نیز در نمایشگر همیشه روشن وجود داشته باشد. همچنین گفته میشود سری پرو سرانجام به نمایشگر همیشه روشن نیز مجهز خواهند شد. این سنسور احتمالاً کیفیت بهتر تصاویر و امکان فیلمبرداری 8را به همراه خواهد آورد. اپل فقط در سری پرو بریدگی موسوم به ناچ بالای نمایشگر را حذف کرده و از دو حفره به جای آن استفاده خواهد کرد.

اشاره کرد. نکتۀ جالبتوجه این است که شرکتهای بزرگ فرانسوی نیز در معامله با ایران بهجای بانکها و سیستم مالی فرانسه با سیستم بانکی پویای آلمان، ایتالیا و حتی ترکیه کار میکنند. به عبارت دیگر، سیاست توسعۀ اقتصادی فرانسه اصولاً مبتنی بر شرکتهای بزرگ است تا شرکتهای کوچک و متوسط؛ بدین ترتیب که ابتدا شرکتهای بزرگ به بازارهای هدف وارد میشوند و سپس بستر را برای ورود شرکتهای متوسط و کوچک فراهم خواهند ساخت. امسال اپل قصد رونمایی از چهار گوشی جدید از خانواده آیفون 14 را دارد.

آیفون 14 پلاس این درحالیست که نسخه استاندارد آیفون و آیفون 14 مکس از نسخه بهبودیافته تراشه قبلی یعنی اپل استفاده میکنند. با حذف سری مینی و اضافه شدن مکس، حالا باید منتظر آیفون ۱۴ با نمایشگر ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۴ مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی و آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس باشیم. با اینحال بعید نیست این ایرباد بیسیم کمی بعد طی مراسمی مجزا به همراه آیپدهای جدید و مک پرو 2022 از راه برسد.

ولادیمیر پوتین اینستا درحالیکه اتاق مشترک ایران و فرانسه عمدتاً به ارائۀ خدمات ویزا و هماهنگی امور هیئتهای فرانسوی ورودی به ایران بسنده کرده است و بهمراتب از اتاق مشترک ایران و آلمان کوچکتر و با عملکردی محدودتر است. مثلاً، هر دو کشور فرانسه و ایران در صنایع خودرویی، صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، نفت و گاز و حتی گردشگری و خدمات تجاری دارای مزیتهای تولیدی و صادراتی تقریباً مشابهی بهترتیب در سطح جهان و خاورمیانه هستند. با اینهمه، نکتۀ قابلتوجهی بهطور ضمنی از بررسی شکل 3 قابلاستنباط است: اکمال (انطباق) تجاری میان صادرات ایران و واردات کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه پیوسته رو به افزایش بوده است؛ درحالیکه اکمال (انطباق) تجاری میان واردات ایران و صادرات سه کشور تقریباً در یک محدودۀ معین ثابت مانده است (شکل 2). به این معنا که در دورۀ دهسالۀ اخیر تقریباً ساختار صنعتی ـ تجاری ایران (و تا حدودی ساختار صنعتی ـ تجارتی سه کشور موردبررسی) بهنحوی تغییر کرده که صادرات ایران به سه کشور مذکور را بیش از پیش به لحاظ اقتصادی توجیهپذیر کرده است.  ​​​​.

کرونا در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

این شواهد ما را بر آن داشت که درصدد اکتشاف فرصتهای تجارت بینالملل میان ایران و یکی از کشورهای هدف خارجی و تحلیل اکوسیستم تجاری فیمابین بهصورت نظامیافته برآییم. بهعلاوه، پژوهشگران مختلف بر نیاز به تحقیقات کیفی و میانرشتهای در زمینۀ بازرگانی بینالملل و شناسایی فرصتهای بینالملل از سوی پژوهشگران مختلف تأکید کردهاند. در این مرحله به علت خروج محصولات سایپا بجز ساینا اس از قرعه کشی، تنها یک و دو دهم درصد از نام نویسیها به متقاضیان شرکت سایپا اختصاص داشت.

اپل واچ نسل متقاضیان با وارد کردن کد رهگیری یا کد ملی خود در کادر جستجوی و انتخاب گزینه من ربات نیستم، می توانند از نتایج قرعهکشی مطلع شوند. اما پس از 2007 ـ 2008 م، سرمایهگذاری فرانسویها در ایران نزول چشمگیری داشته و این کشور جای خود را به چین داده است. گزارهها و سازۀ استخراجی را تعمیق و یک توصیف از محیط تجاری فیمابین و یک سیاستگذاری قابلپیشنهاد را استدلال کردهایم. تنها در طول 9 ماه اولِ سال 1394، بعد از انعقاد توافقنامۀ برجام در تیرماه 1395، بیش از 145 هیئت تجاری از 48 کشور دنیا و با حدود 3800 عضو وارد ایران شدند و با مقامات و تجار ایرانی ملاقات کردند.  &;.

طبیعتاً کسینوس زاویه نیز در حالت انطباق (اکمال) بیشتر بهسمت یک میل میکند؛ بنابراین در صورت وجود بیشترین اکمال تجاری شاخص کسینوس برابر یک و در کمترین اکمال تجاری شاخص کسینوس برابر صفر خواهد شد. بااینهمه، علیرغم میل طرفین و پتانسیل موجود برای بینالمللی شدن شرکتهای مشترک ایران و فرانسه این همکاریها به سطح شرکتهای کوچک و متوسط طرفین توسعه نیافته است. برخی شایعات دیگر حتی به اپل واچ پرو با بدنه مستحکم، دوام شارژ بالاتر و نمایشگر بزرگتر برای ورزشکاران نیز اشاره دارند.

طبق برخی شایعات، اپل قصد دارد در این مراسم همچنین از اپل واچ سری 8 نیز رونمایی کند. اپل واچ و ایرپاد پرو جدید؟ گفته میشود این سری احتمالاً با طراحی جدید عرضه خواهد شد و از حسگر دمای بدن نیز استفاده میکند. پس از چند دوره مذاکره، سرانجام توافق جامع و نهایی هستهای وین با عنوان شناختهشده و رسمی «برنامۀ جامع اقدام مشترک» یا «برجام» در 23 تیرماه 1394 به نتیجه رسید.

آخرین بروزرسانی در: