طول مطالعه: 5 دقیقه

با توجه به رفتن عده زیادی از توسعهدهندگان و فعالان به روی اتریوم، قدرت و تاثیرگذاری شبکه اتریوم به شدت بالاتر از اتریوم کلاسیکه. در واقع، میانگین اکثر پاسخها در دوره 1376-1384 بالاتر از دوره 1384-1392 بوده است. با عنایت به تمامی مباحث و نتایج پژوهش میتوان گفت در مجموع طی سالهای1376-1392 به نقش و کار ویژه ورزش در عرصه بینالملل در موارد مختلفی چون: برقراری و تحکیم روابط دوستانه با سایر کشورهای جهان، استفاده از دیپلماسی ورزشی، تعمیق و گسترش همکاریها با سازمانهای و نهادهای بینالمللی فعال در حوزه ورزش و مشارکت و نقشآفرینی در این مجامع و بهرهگیری از ورزش برای کسب ارتقا و پرستیژ بینالمللی توجه شده، اما این موضوع از سوی هر دولت، به صورت همسان اعمال نشده است؛ یعنی در هر دوره برخی از این وجوه مورد استفاده قرار گرفته و به لحاظ کمی و کیفی سطوح متفاوتی داشته است.کرونا در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱​​​!

از دلایل این اهمیت میتوان به فراهمشدن امکان حضور و نقشآفرینی کشور در مراجع تصمیمگیری کلان ورزشی، تاثیرگذاری بر فرآیند تصمیمسازیها و مدیریت ورزش جهانی و الگوسازی با ارایه پیشنهادات و ابتکارات موثر و راهبردی اشاره نمود که نه تنها به گسترش دامنه نفوذ و تاثیرگذاری در سطوح عالی بینالمللی و ارتقای پرستیژ کشور در عرصه جهانی میانجامد، بلکه میتواند با شناسایی فرصتها و موانع پیشرو زمینههای لازم را برای اعمال دیپلماسی ورزشی کشور فراهم آورد. در واقع توسعه دهندگان اتریوم میخواستن که بدون تغییر دادن قوانین بلاک چینِ اتریوم، جلوی تراکنش هکر رو بگیرن و نودها () بلاکهایی رو که مربوط به تراکنشهای هکر هست نادیده بگیرن تا بشه مبالغ رو برگردوند. ​​!

مسی و رونالدو اگر ۲۰ درصد موافقت خودشون رو با طرح اعلام میکردن، صندوق به طور خودکار سرمایه مورد نیاز رو در اختیار توسعهدهنده قرار میداد تا با اون بتونه برنامه خودش رو بسازه و بعد از ساختن برنامه، سود خوبی نصیب خودش و سرمایهگذاران بکنه. برای اینکه درک درستی از هردو داشته باشیم و اتریوم و اتریوم کلاسیک رو با همدیگه اشتباه نگیریم؛ بهتره همونطور که در دید ادبی به اشعار قافیه دار سنتی اصطلاح ادبیات کلاسیک گفته میشه؛ جامعه اتریوم رو هم با همین دید نگاه کنیم.

این در حالیه که اتریوم کلاسیک چنین برنامهای رو نداره. رسانههای آمریکا نیز در زمان برگزاری این مسابقات نسبت به تبلیغات در مورد برقراری رابطه بین ایران و آمریکا اقدام کردند(,2003). به عبارت دیگر، طی سالهای1376-1384 نقش ورزش در برقراری روابط دوستانه، گسترش و تعمیق همکاریها با کشورها و سازمانهای بینالمللی فعال در حوزه ورزش و نیز دیپلماسی ورزشی پررنگتر و موثر بوده و نتایج بهتر و قابل توجهی را به همراه داشته است. نقش ورزش در ایجاد صلح یکی از بحثانگیزترین موضوعات در حوزه ورزش و توسعه است.

به سخن دیگر، بسیاری از قابلیتها و ظرفیتهای بالقوه این حوزه به دلیل برخی مشکلات و عوامل تا امروز به فعلیت و بهرهوری منجر نشده است. تا سال ۲۰۱۶ همه چیز بر وفق مراد اتریوم پیش میرفت. همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶، هکری ناشناس تونست از باگ امنیتی موجود در کد استفاده کنه و بیش از ۵۰ میلیون دلار اتریوم رو برای خودش منتقل کنه. همه چیز برای سافت فورک آماده بود که توسعهدهندگان اتریوم در مقاله ای اثبات کردن در صورت اجرای سافت فورک، شبکه اتریوم تا مدتی در خطر حملات قرار خواهد گرفت که با استفاده از تراکنشهای بیش از اندازه و بدون پرداخت کارمزد () میتونه باعث شلوغی شبکه و توقف در تایید تراکنشها بشه و این خطر برای اتریوم بیش از هک خواهد بود و این بار یک فاجعه در بلاک چین اتریوم اتفاق می افتاد و این غیرقابل جبران بود.

ولادیمیر پوتین نی نی سایت
هارد فورک بزرگ در بلاک ۱,۹۲۰,۰۰۰، یعنی یک بلاک قبل از رخ دادن هک انجام شد تا پول سرمایهگذاران برگرده. با اینکه عمر کمی داشت؛ قیمت هر واحد اتر با رشد چند درصدی به بالای ۲۱ دلار رسیده بود و با اختلاف زیاد نسبت به دیگر کوینها در رده دوم و بعد از بیت کوین قرار گرفته بود. از نظر قیمت و حجم معاملات، در حالی که عرضه هر دو تقریبا یکسانه، اتریوم کلاسیک در مقابل اتریوم حرفی برای گفتن نداره. ​​&;​​​!

روی اتریوم کلاسیک ابزارهای توسعه زیادی وجود نداره که این کار رو برای برنامهنویسی سخت میکنه. به دلیل حمایت گسترده از هارد فورک جدید و پشتیبانی توسعهدهندگان اصلی مثل ویتالیک بوترین، اتریومی که اول وجود داشت، در صرافیها به اتریوم کلاسیک با نماد تغییر نام پیدا کرد و اتریوم جدید، همون اتریوم نام گرفت. از دست رفتن ۵۰ میلیون دلار اتریوم برای شبکهای که در ابتدای راه خودش قرار داشت، یک فاجعه تمام عیار بود. انجام هارد فورک و تغییر قوانین اتریوم، در میان توسعهدهندگان اختلاف زیادی ایجاد کرد.

خرید گیم تایم 30 روزه به گفته یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم کلاسیک، بعد از فورک حدود ۹۰ درصد توسعه دهندگان و برنامههای غیرمتمرکز () به اتریوم منتقل شدن. در هارد فورک این قابلیت وجود دارد که نسخه قبل و نسخه جدید به طور همزمان وجود داشته باشد و جامعه مخالف همچنان نسخه قدیمی خودشون رو اجرا میکنن و جامعه جدید هم نسخه جدید خودشون رو. برای اجرای قرارداد هوشمند نیاز به واسطه نیست. افزون بر این نگاه به ورزش و کارکرد دیپلماسی ورزشی باید واقعگرایانه باشد و نتایج مورد انتظار متناسب با قابلیتهای حوزه ورزش برآورد شود، چرا که اعمال دیپلماسی ورزشی و دستاوردهای آن، ارتباط مستقیمی با شرایط داخلی آن کشورها و مشکلات و موانع داخلی در هر دو کشور، شرایط ویژه بین طرفهای تعامل، سابقه و عمق پیچیدگیهای اختلافات سیاسی بین دو طرف و ماهیت و عمق اراده و خواست رهبران سیاسی آنان برای گسترش یا تلطیف، ترمیم و احیای روابط دوجانبه دارد.

کرونا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ اگر شما در دنیای عادی قراردادی رو با شخصی ببندید ممکنه که قوانین، دولت، سیاست یا خیلی از اتفاقات و موانع دیگه بخوان و بتونن اون رو متوقف کنن اما بلاک چین درست عین باتلاقه و اگر چیزی رو بگیره دیگه پس نمیده. خوندیم که اتریوم یه سیستم نرم افزاری غیر متمرکزه که با استفاده از فناوری بلاکچین و با هدف طراحی و اجرای راحت انواع قراردادهای هوشمند ساخته شده. قرارداد هوشمند یک کد برنامهنویسیه که پس از اجرا شدن روی بلاک چین دیگه نمیشه اون رو متوقف یا حذف کرد.

هک شدن بهنوعی باعث خدشهدار شدن نام اتریوم و پلتفرم اون شد. هارد فورکها میتونن برای بهبود قوانین قبلی و یا ساختن یک دسته قوانین مستقل و جدید استفاده بشن. طرح اگر چه پیچیده بود اما از نظر روند اجرا هیچ مشکلی نداشت.

آخرین بروزرسانی در: