طول مطالعه: 4 دقیقه

3-ارائه­ی اولویت­های پیشنهادی از نظر صاحبنظران و نخبگان در راهکارهای افزایش صادرات کالاهای فرهنگی در عصر جهانی­شدن. 2007) در پژوهشی به بررسی"مدلی گسسته از مصرف کالاهای فرهنگی: نمونه موردی موسیقی" پرداخته اند. جامعه مورد پژوهش در این تحقیق شامل کلیه­ی اساتید، دانشجویان و دانش­آموختگان واحدهای دانشگاه آزاد و دولتی مستقر در کلان­شهر تهران در رشته­های مدیریت و اقتصاد می­باشد که در مجموع 247 نفر بر اساس روش نمونه­گیری در دسترس به عنوان نمونه­ی مورد پژوهش می­باشند. داده­های مورد بررسی در این پژوهش مبتنی بر داده­های برای دوره­های 2005-1989 بوده است.

جام جهانی کشتی آزاد صنایع فرهنگی فینفسه تا چه حد میتوانند نیرویی برای توسعه در اقتصادهای رو به توسعه­ی جهان باشند؟ یکی دیگر از عوامل مهم در توجه به کنسرت مشخصه زمان ارائه (مصرف یا گوش دادن) به آن است. طرح پژوهشی حاضر، با درک این ضرورت و خلأ اساسی در حوزه­ی فکری و اجرایی، در نظام فرهنگی کشور، ارائه شده است وهدف آن، طراحی الگوی توسعه صادرات کالاهای فرهنگی با در نظر گرفتن تأثیرات جهانی­شدن بر آن می­باشد.

مسکن ملی قم
با استفاده از روش ارزیابی مبتنی بر سرمایه­ی انسانی، محققان مدلی را برآورد کرده­اند که در آن هزینه برای محصولات فرهنگی - هنری و خدمات بستگی به مشخصه­های آموزشی، دموگرافیگ و اجتماعی خانواده­ها و متغیرهایی دارد که موقعیت جغرافیایی محل سکونت (فقیرنشین و یا منطقه­ی مرفه) را نشان می­دهد. در نهایت کیفیت نیز به عنوان عامل اساسی دیگری به حساب می­آید.کیفیت محصولات یا خدمات در کنار ایده­ی ذکر شده در گذشته در خصوص درک، پرسش­های فنی مربوط به تولید، تبلیغ و عرضه­ی محصول و خدمات را در بر می­گیرد.

خودرو ملی لبنان در جوامع ابتدایی، فرهنگ و اقتصاد تا حد نسبتاً زیادی یک چیزند و با توسعه و تمایز یافتن اقتصاد، عوامل فرهنگی به تأثیرگذاری شدید بر روشهای تولید انواع کالاهای تولیدی ادامه میدهند. در این پژوهش میدانی به تجزیه و تحلیلی تجربی از الگوهای انتخاب فرهنگی در موسیقی ایتالیا پرداخته شده است. بازاریابی موضوع ثابتی همچون هندسه­ی تحلیلی نیست. این موضوع از سوی دیگر رضایت در خصوص مصرف محصولات جانبی و هزینه­های مرتبط با دسترسی به محصول و خدمات حمل و نقل، ناآرامی­های اجتماعی و سایر موارد را شامل می­گردد.

جام جهانی کشتی حتی در داخل یک کشور هم باید با توجه به صنایع کالاهای مصرفی، صنایع مشاغل، صنایع خدمات و صنایع فرهنگی، درنواحی مختلف به گونه­ای متفاوت انجام گیرد. در دنیایی که دانش و اطلاعات، مزیت رقابتی محسوب می­شود، سازمان­ها و نهادهای فرهنگی کشور نیز، برای معکوس کردن روند واردات فرهنگی گسترده می­توانند با بهره­گیری از دانش مدیریت بازاریابی، فرصت­های گسترده­ای را برای توسعه­ی صادرات فرهنگی کشور فراهم نمایند. همانگونه که از جدول فوق مشاهده می­شود، آلفای بدست آمده بیشتر از 7/0 بوده که در حد مطلوب و قابل قبولی به حساب می­آید.

رئال مادرید لایپزیش
به زعم صاحب­نظران، بازاریابی دارای دامنه­ی بسیار گسترده­ای است و برای هر سازمانی که نیاز یا خواسته­ای را برآورده می­کند، کاربرد دارد. سطح سواد والدین خواه رسمی یا فرهنگی-هنری یک فاکتور مرتبط است، چرا که گذرگاهی برای عرضه­ی محصولی در کودکی و بزرگسالی است. همانگونه که نتایج حاصل از مقایسه­ی وضع موجود و وضع مطلوب در جدول و نمودار شماره­ی 2­ نشان می­دهند، بیشترین اختلاف بین وضع موجود و وضع مطلوب از نظر نمونه­ی مورد پژوهش در مورد مؤلفه­ی شناخت بازارهای جهانی، مربوط به گویه­های "استفاده از ارتباطات و تبلیغات بین­المللی در معرفی محصول، افزایش سهم بازار کالاهای فرهنگی ایران در سطح بین­الملل، تعیین راهبردهای کالاهای فرهنگی کشور در جهت ورود به بازار، شناخت سلیقه­ی مشتریان در کشور مقصد و وضعیت توسعه­ی اقتصادی کشور مقصد" می­باشد.

خودرو ملی عراق
در مجموع، نتایج این تحقیق نشان می­دهد که هزینه­های فرهنگی هنری به شدت تحت تأثیر درآمد قرار دارد. این­ها نشان می­دهد که زندگی همه­ی ما با بازاریابی فرهنگی درهم تنیده است. این دو محقق در ادامه چنین مطرح می­سازند که اخیراً روش اقتصاد خرد، مسایل مهمی را برای مطالعه­ی رفتار مصرف­کننده مطرح کرده و نشان می­دهد که انتخاب­های انجام شده توسط یک عامل بستگی به تجربیات و نیروهای اجتماعی دارد، در حالی که در نسخه­ی سنتی مصرف خانگی بیشترین بخش مصرف را در بر می­گیرد که در کنار محصولات و خدمات شامل دارایی­هایی مانند زمان و مواردی است که سرمایه­ی انسانی را تعریف می­کند. ​​​ ​​​.

کنکور دو مرحله ای
2010) به بررسی رابطه­ی تجاری متقابل کالاهای فرهنگی پرداخته­اند. 1- شناسایی مؤلفه­های مؤثر در افزایش صادرات کالاهای فرهنگی در عصر جهانی­شدن. علاوه بر این ، داشتن یک زبان مشترک منجر به رونق گرفتن بیشتر تجارت کالاهای فرهنگی شده و بر روابط بین مصرف­کنندگان و کالاهای فرهنگی موروثی و هنرهای بصری اثر می­گذارد. در ضمن آموزش بخش مهمی از سرمایه­ی انسانی است، چرا که در توانایی فرد برای پردازش و به دست آوردن اطلاعات نقش دارد. همان طور که قیمت محصول هم این اثر را دارد.

زلنسکی بازیکن فوتبال هزینه در کنار ارزش محصول نشان­دهنده­ی هزینه­ی مفید محصول است. چنین متغیرهایی می­توانند به عنوان مشخصه­ی کیفیت محصول تلقی شوند. بین سال­های 1998-1980 حجم مبادله­ی کتاب، نشریات، تولیدات موسیقی، هنرهای تجسمی، فیلم­های سینمایی، عکاسی،رادیو و تلویزیون، بازی­ها و وسایل ورزشی از95340 میلیون دلار به 387927 میلیون دلار رسیده است. این پژوهش از نظر هدف کاربردی است و از نظر شیوه­ی گردآوری داده­ها و از نوع توصیفی-همبستگی است، زیرا رابطه­ی بین صادرات کالای فرهنگی و جهانی­شدن را مورد سنجش قرار می دهد.

کرونا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱
یکی از الزامات مدیریت کارآمد فرهنگی، در شرایطی که فرهنگ­ها، در رقابتی تنگاتنگ قرار گرفته­اند، برقراری پیوند، بین مدیریت بازاریابی و مدیریت فرهنگی است. این عامل به محدودیت در مصرف مربوط است. به علاوه، از جایی به جای دیگر تغییر می­کنند که ممکن است در اثر تغییرات در عرضه­ و تفاوت­های تاریخی فرهنگی رخ دهد. همه­ی ما در شبانه روز، ازکالاها، خدمات، ایده­ها، اشخاص، مکان­ها و به طورکلی از محصولات بسیار فراوان فرهنگی استفاده می­کنیم. ᠎​​​​!

آخرین بروزرسانی در: