طول مطالعه: 5 دقیقه

اتریوم کلاسیک با اتریوم تفاوتهای جزئی دارد. اتریوم مأموریت دارد ارز دیجیتال ویژهای بسازد و آن را از هر گونه نظارت و دخالت نهادهایی چون بانک یا هر واحد دیگری مصون کند. نباید فراموش کنیم که اتریوم کلاسیک پیشرفت روزافزونی دارد و احتمالاً در آیندهای نزدیک در میان 15 رمزارز برتر جای خواهد گرفت. عرضه اتریوم کلاسیک جنجال فراوانی به پا کرد، اما کسب جایگاه مناسب در میان رمزارزهای برتر بر حسب ارزش بازار توسط این ارز دیجیتال، حالا دیگر شرایط را تغییر داده است.

رئال مادرید و در حین سقوط قیمت، نوسانات قیمتی اندکی رخ داد که وضعیت اتریوم کلاسیک را نسبت به سایرین بهبود بخشید و با جذب سرمایهگذاران به این توکن، رفتهرفته ارزش بازار هم افزایش یافت و جامپ قیمت به آهستگی آغاز شد. حجم بالایی از معاملات رمزارزها به چین مربوط بود و با بهبود شرایط اقتصادیش این بازار رونق گرفت. پس از اعلام مشارکت اتریوم کلاسیک با چین لینک ()، یکی دیگر از پروژههای کلان جهان رمزارزها، قیمت توکن آن یعنی در کمتر از یک ماه از 4.52 به 12.93 دلار رسید؛ در حالی که اوج قیمت تا آن زمان در سال 2017 در محدوده قیمتی 47 دلار ثبت شده بود.

در این راستا میتوان به اعلام پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت توسط شرکتهای بینالمللی بزرگ در سراسر جهان اشاره کرد. اتریوم علاوه بر چینلینک با شرکتهای بزرگ و معتبری مثل ، ، و اعلام مشارکت کرده است و علاوه بر اینها به برنامه اوراکل ورود پیدا کرده که توسط غولی مثل گوگل پشتیبانی میشود. برخی از اعضای سابق اتریوم همچنان بر این باورند که کار کردن با سیستم اتریوم کلاسیک تأثیر متفاوتی برای هر دو ارز دیجیتال خواهد داشت و باعث میشود که این رمزارز در آینده بر جهان چیره شود.

قرعه کشی ایران خودرو پارس Tu5 اتریوم کلاسیک اساساً پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکزی است که به کاربران اجازه میدهد اپلیکیشن بسازند و بدون هر گونه سانسور، وقفه یا درگیریِ شخصِ ثالث، خدمات قرارداد هوشمند ارائه میدهد. هر چند اتریوم کلاسیک در ابتدا شروع خوبی نداشت، اما اکنون دارای یکی از امنترین شبکههای بلاکچین است و بسیاری از هکرها در نفوذ به آن ناکام بودهاند. ماه بعد اتریوم کلاسیک با مشکلات بیشتری مواجه شد که به سقوط مستمر قیمت انجامید، اما تأثیر زیادی نگذاشت؛ زیرا سایر ارزهای دیجیتال نیز با همان نرخ کاهش قیمت داشتند.

جام جهانی والیبال

سرمایهگذاران بیشتری به بازار ارز دیجیتال وارد میشدند و این بار ترس تکرار ریزش سال 2018 چندان بزرگ نبود؛ زیرا مقبولیت رمزارزها افزایش یافته بود. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک به تنهایی عاجز از فهم رفتار قیمتی است؛ زیرا عوامل بنیادین در این میان تأثیر بیشتری داشتند. در سال 2020 جهان درگیر ویروس کرونا شد و اقتصاد کشورها رفتهرفته آب میشد و در این میان گزینههای پیش روی سرمایهگذاران کاهش مییافت.

در مقیاس انبوه ماسک و کیت تشخیص کرونا تولید کرد و اقتصادش بیش از پیش در حال ترقی است. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک، در این میان از آغاز روند صعودی پایداری خبر میداد. از این رو، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال تا سال 2021 تحت تأثیر پذیرش آن به عنوان وسیله مبادله است. اما آنچه در سال 2021 اتفاق افتاد، علاوه بر رکود بازارهای مالی که بر شمار سرمایهگذاران رمزارزها افزود، به توسعه پروژههای مختلف با اهداف بسیار نافع مربوط میشود: امورمالی غیرمتمرکز، قراداد هوشمند، ارتقاء به پروتکل گواه اثبات سهام، افزایش مقیاسپذیری شبکه، افزایش امنیت، طراحی انواع اپلیکیشنهای غیرمتمرکز و بهبود ویژگی محرمانگی.

کرونا در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱
در پایان سال 2020 قیمت به 5.6 دلار رسیده بود، اما با آغاز سال 2021 قیمت اتریوم کلاسیک به همراه سایر ارزهای دیجیتال پرواز کرد، به نحوی که در قیمت باورنکردنی 176 دلار اوج قیمت خود را ثبت کرد؛ قیمتی که خوشبینترین تحلیلگران نیز نمیتوانستند سال گذشته پیشبینی کنند. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک نهایتاً میتوانست پیشبینی کند که قیمت به 15 دلار خواهد رسید. اتریوم کلاسیک برای همیشه بخش بسیار مهمی از بلاکچین اتریوم خواهد بود؛ حتی اگر برای تأمین امنیت و رفع باگها پروژه خود را راهاندازی کند.&;​​​!

چین به تدریج از شر کرونا خلاص شد و عملیات اصلی اقتصادیش از جمله صادرات و واردات را از سر گرفت. کشورهای فقیر آفریقایی که امکان دسترسی به خدمات بانکی را نداشتند با بهرهمندی از امکاناتی که پروژههای ارزهای دیجیتال در رقابت با یکدیگر ایجاد کردهاند، میسر شده است. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال و با مرور رفتار قیمتی گذشته آن میسر است. این پروژه در زمینه مشارکت با شرکتهای معتبر موفق عمل کرده و ادغام آن با چین لینک میتواند بر آینده آن تأثیرگذار باشد.

آیفون 14 دیجی کالا تمامی این طرحها انقلابی در علوم مالی ایجاد کردند. اتریوم کلاسیک بر اساس قرارداد هوشمند کار میکند که در آن هدف اصلی ایجاد یک بلاکچین غیرقابلردیابی بود که از 2015 تا به حال دستنخورده باقی مانده است و علاوه بر آن اپلیکیشنهایی عرضه شده بیوقفه و بدون خطا در حال کار کردن هستند. اتریوم کلاسیک بر مبنای کدنویسی ایجاد شده است. اما با این حال، شبکه اصلی اتریوم کلاسیک به پروتکل گواه اثبات سهام () بهروزرسانی نشده و همچنان از گواه اثبات کار () که همان پروتکل اصلی بیت کوین است استفاده میکند.

مسکن ملی اصفهان علیرغم اینکه عده زیادی انتظار داشتند بازار رمزارزها ریزش اساسی کند، اما افت بازار در این سال چندان زیاد نبود. اتریوم کلاسیک () در راستای جلوگیری از اختلال در شبکه اتریوم که در سال 2016 رخ داد، عرضه شد اما نسخه هارد فورک رسمی اتریوم محسوب نمیشود. دوم آنکه چیزی که به یک دارایی به عنوان وسیله مبادله ارزش میبخشد، صرفاً و صرفاً مقبولیت و پذیرش عمومی آن است. افراد زیادی از بازارهای مالی کلاسیک جذب بازار ارز دیجیتال شدند؛ زیرا باور داشتند که در آینده بازدهی بالایی نصیبشان میکند.

زلنسکی قبل و بعد جنگ
اوجگیری بازار به رهبری بیت کوین چندین دلالت داشت: اول آنکه رکوردشکنی بازار ماهیتاً با آنچه در سال 2018 اتفاق افتاد تفاوت داشت. رشد بازار در سال 2018 متأثر از پامپ و دامپ ارزهای دیجیتال بود و قیمتها با ارزش واقعی تفاوت فراوانی داشتند. رشد ارزهای دیجیتال در سال 2020 تا حدی مدیون همهگیری کرونا بود. اتریوم کلاسیک یقیناً تا سال 2025 رشد فوقالعادهای خواهد داشت. در 8 ماه پایانی سال 2020 قیمت اکثر رمزارزها روبهرشد بود. در ضمن، این پروژه جهت حذف شخص ثالث، از بانکها و خدمات مالی هم پشتیبانی میکند.

آخرین بروزرسانی در: