طول مطالعه: 5 دقیقه

اهمیت دوربین در آیفون 13 پرو به حدی زیاد است که اپل چنین ادعایی را مطرح کرده است: با آیفون ۱۳ پرو «هالیوود را به جیب خود بیاورید»! آیفون ۱۳ پرو روی کاغذ تغییرات جالب توجهی در مقایسه با نسل گذشته تجربه میکند؛ ۱٫۵ تا ۲٫۵ ساعت افزایش شارژدهی، ۵۰ درصد قدرت پردازشی بیشتر درمقایسه با رقبا، ۲٫۲ برابر عملکرد بهتر دوربین در تاریکی، عکاسی ماکرو و صفحهنمایش ۱۲۰ هرتزی از جملهی این ویژگیها و تغییرات بهحساب میآید. با گذشت هر سال و معرفی گوشیهای جدید، قطعا عملکرد دوربین آیفونها هرچند اندک ولی بهتر میشود.

خودرو ملی ایران

طبق گفتهی یکی از نویسندگان نیویورک تایمز که بیشتر روی کیفیت عکاسی این گوشی تمرکز کرده بود، عملکرد این گوشیها در نور شب به نسبت نسل گذشته بهتر شد: اما این تفاوت خیلی محسوس نیست. به صورت خلاصه، در عکاسی در نور شب آیفون ۱۳ و هر سه مدل دیگر از این سری عملکرد بهتری (خیلی کم) به نسبت نسل گذشته دارند. اکثر بررسیکنندگان آیفون 13 سر این موضوع که هر چهار مدل از آیفون ۱۳ با یکبار شارژ میتوانند کاربران را در طول روز همراهی کنند اتفاق نظر دارند.

کرونا در مازندران در این مقاله از میان داده های ماهانه 21 متغیر احتمالی اثرگذار برتورم, در بازه زمانی فروردین 1375 تا دی ماه 1390ش, با ترکیب الگوریتم ژنتیک و شبکه های عصبی, متغیرهای اساسی موثر بر تورم ایران تعیین شده اند. پس از شناسایی متغیرهای اساسی, یک سیستم هشداردهنده تورم شدید طراحی شده است. برای طراحی این سیستم از یک شبکه عصبی پیش خور با دولایه پنهان استفاده شده است. این سیستم با بهره گیری از مبانی شبکه های عصبی, احتمال وقوع تورم شدید در بازه شش ماه آتی را پیش بینی می کند.

تورم در بخش های مختلف اقتصاد, آگاهی از احتمال وقوع تورم شدید در آینده نزدیک,فرصتی بسیار مناسب جهت اجتناب از تبعات منفی تورم ایجاد می کند. برای آگاهی از وقوع تورم شدید درآینده نزدیک, در قدم اول باید عوامل موثر بر تورم را به درستی شناسایی کرد. با وجود این بازخوردهای مثبت، بسیاری از افراد اعتقاد دارند این تغییرات به اندازهای بزرگ و با اهمیت نیستند که کاربران را برای خرید گوشیهای جدید ترغیب کنند و در نتیجه شاید بسیاری از افراد ترجیح دهند آنچه که اکنون در اختیار دارند را برای خرید گوشی جدید عوض نکنند.

حتی در مقایسه با آیفون سه نسل قبل هم در شرایطی که بخواهید تصاویری با نهایت کیفیت ثبت کنید متوجه تفاوت زیاد بین آنها میشوید. از جمله برتریهای سری آیفون ۱۳ به نسبت نسل قبل میتوان به دوربینهای قدرتمند، طول عمر بالای باتری، پردازندهی فوقالعادهی ، نمایشگر ۱۲۰ هرتزی (در دو مدل پرو و پرو مکس) و مواردی دیگر اشاره کرد. جف ویلیامز، مدیر عملیاتی اپل اظهار کرد صفحات جدید ۲۰ درصد بزرگتر از مدل 6 اپل واچ هستند. ​​.

از زمانی که اولین آیفون با دوربین تولید شد تاکنون هیچوقت ندیدهایم که این گوشیها در زمینهی عکاسی و فیلمبرداری، رقیبی جدی برای گوشیهای دیگر نباشند. از سوی دیگر اپل نیز استراتژی متفاوتی را در مورد دوربین آیفونهای خود در پیش گرفته است؛ درحالیکه سال گذشته آیفون ۱۲ پرو مکس میان برادرانش، از بهترین سختافزار دوربین بهره میبرد، امسال دوربینهای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند. مثلا اگر بخواهیم در رابطه با عملکرد سختافزاری صحبت کنیم به این نتیجه میرسیم که از لحاظ سرعت، هیچ یک از گوشیهای موجود در دنیای تکنولوژی، یارای رقابت با آیفون ۱۳ را ندارند؛ هرچند اگر از آیفونی جدید به آیفون ۱۳ کوچ کنید، چندان متوجه این تفاوت نخواهید شد.

رونمایی آیفون

او با استفاده از یک سهپایه (برای اینکه اطمینان حاصل کند گوشی حین عکاسی ثابت است و تکان نمیخورد) با آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۲ و آیفون به عکاسی پرداخت که همانطور که گفته شد، تفاوت وجود داشت اما نه خیلی زیاد. مدلهای جدید شامل آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس در رویداد رسانهای روز سهشنبه شرکت اپل رونمایی شدند. بررسی آیفون ۱۳ پرو مکس ، این گوشی در روز سهشنبه بیست و سوم شهریور ماه، رونمایی شد.

مجموعهی دوربین آیفون ۱۳ پرو کارآمدتر و توانمندتر از گذشته شده است و اگرچه بیشک نمیتواند در تکتک مواقع بهترین باشد، در مجموع تجربهی عکاسی و فیلمبرداری مطمئن و پایداری را دراختیارتان میگذارد. با مشاهده سری جدید آیفون، در واقع عملا با همان آیفون ۱۲ طرف هستیم اما اپل با اضافه کردن یک سری قابلیتهای کوچک اما تعیینکننده توانسته نظر مثبت بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. اپل میگوید اکنون امکان نوردهی دو ثانیهای حین عکاسی در دست را نیز فراهم میسازد.

آیفون 14 پرو مکس قیمت نتایج مدل, نشان دهنده عملکرد امیدوارکننده سیستم هشداردهنده است و سیستم قادر به صدور سیگنال های هشدار دهنده زودهنگام وقوع تورم شدید در آینده نزدیک است. اندازه صفحه گوشی با توجه به مدلی که کاربر بین مدلهای مینی، استاندارد، پرو یا پرو مکس انتخاب می کند، ۵.۴ اینچ، ۶.۱ اینچ و ۶.۷ اینچ بوده و تغییری نکرده است. با بهرهگیری از شارژر یو اس بی سی جدید، عملیات شارژ این دستگاه ۳۳ درصد سریعتر شده است.

این گوشیها شبیه آیفون ۱۲ هستند اما لبه بالای صفحه نمایش آنها کوچکتر بوده و تراشه سریعتر و سیستمهای دوربین ارتقا یافتهای دارند. وقتی به کیفیت دوربین میرسیم، میبینیم که مثل همیشه عملکرد اپل عالی بوده است. آیفون ۱۲ مینی در نگهداری شارژ به معنای واقعی کلمه بد بود. این موضوع خصوصا برای دارندگان آیفون ۱۲ صدق میکند که گوشی آنها تفاوت چشمگیری با نسل جدید ندارد. این متغیرها عبارت اند از: حجم نقدینگی, مخارج دولت, شاخص دستمزد نیروی کار, نرخ سود بانکی, تولید ناخالص داخلی, تورم با وقفه زمانی و شاخص قیمت جهانی نفت خام.

رونمایی آیفون ۱۳ پرو مکس آیفونهای جدید از سیستم عامل 15 بهره میبرند که در این نسخه، بهبودهایی در ویجتهای صفحه هوم اسکرین صورت داده و دارای قابلیتهای جدید در اپلیکیشنهای نقشه و پیام است. آیفون 13 طراحی مشابه مدلهای گذشته دارد، اما قابلیتهایی مثل اینترنت 5و قابلیتهای جدیدی در دوربین و پردازنده، به آن اضافه شده است. در مدل جدید آیفون، نقش دوربین از همیشه پررنگتر شده است. لبههای صفحه ساعت هم ۴۰ درصد باریکتر شده است. &;​​.

طراحی مدل جدید شامل گوشههای گرد صفحه، مشابه مدلهای قبلی است. علاقهمندان آیفون به بزرگنماییهای خارقالعاده دسترسی ندارند؛ اما اکنون میتوانند پابهپای کاربران اندروید، عکسهای ماکرو بگیرند! از طرفی، بهبود صفحه نمایش، تراشه و باتری قدرتمندتر، از جمله دیگر تغییرات آیفون هستند. همچنین کنترلهای حریم خصوصی بهروز شده و مرورگر وب، فیستایم، اپلیکیشن والت و ردیابی سلامتی هم بهبود پیدا کردهاند.

آخرین بروزرسانی در: