طول مطالعه: 5 دقیقه

اینطور که به نظر میرسد، قیمت پایهی مدل مورد انتظار برخلاف سال قبل از ۱۱۰۰ به ۱۲۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد تا بدین ترتیب مشابه قیمتی باشد که سامسونگ برای مدل پایهی گلکسی اولترا در نظر گرفته است. کاربران با پرداخت ۱۰۰ دلار مبلغ اضافی، مجددا به یک محصول ۶٫۷ اینچی دسترسی خواهند داشت که البته پیشرفتهای محسوسی در زمینههای مختلف دارد. البته وقتی میگوییم حفره، منظورمان حفرهی کوچکی نیست که در گوشیهای اندرویدی شاهد هستیم.

آیفون 14 پرو مکس قیمت
البته رم در هر دو گوشی ۶ گیگابایت است. اما پرسشی که به وجود میآید اینجاست؛ با توجه به تمام قابلیتهایی که قرار است در آیفون ۱۴ پرو مکس شاهد باشیم، آیا این گوشی در نهایت واقعاً بهتر از آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد بود؟ در بخش شارژر، فعلا آیفون ۱۳ پرو مکس به عنوان بهترین گوشی اپل نهایتا میتواند با سرعت ۲۷ وات شارژ شود. در همین راستا تصمیم گرفتهایم به مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس بپردازیم تا ببینیم با توجه به اطلاعات کنونی، این دو محصول در چه زمینههایی بیشترین تفاوت را با هم خواهند داشت.

جام جهانی کشتی 2022

در این مطلب با توجه به خبرها و شایعات کنونی، تصمیم گرفتهایم به مقایسه اولیهی آیفون ۱۴ پرو مکس با آیفون ۱۳ پرو مکس بپردازیم تا ببینیم چه تفاوت یا تفاوتهایی بین پرچمداران امسال و سال گذشتهی اپل وجود دارد. در حال حاضر آیفون ۱۳ پرو مکس در مدت زمان نیم ساعت تا ۵۰٪ شارژ میشود. حال باید دید در عمل، این قابلیتهای جدید تا چه اندازه بین دو گوشی تفاوت ایجاد میکنند.  ​​​​ ​​​!

قرعه کشی خودرو Iranecar
بدین ترتیب به لطف تراشهای بهینهتر و نمایشگری کممصرفتر و همچنین پشتیبانی از قابلیت نمایشگر همیشه روشن که نیاز به روشن کردن گوشی برای چک کردن موارد مختلف را از بین میبرد، آیفون ۱۴ پرو مکس باید عملکرد بهتری در زمینهی نگهداری شارژ در مقایسه با نسل قبل داشته باشد. آیفون ۱۴ پرو مکس قرار است از تراشهی بایونیک به عنوان قلب تپنده استفاده کند که گفته میشود مثل همیشه سریعتر، قویتر و کممصرفتر از نسل قبل یعنی خواهد بود که در ۱۳ پرو مکس حضور دارد.

زلنسکی در خط مقدم
گفته میشود دوربین اصلی آیفون مورد انتظار ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود و این یعنی به احتمال فراوان باید اندازهی آن روی پنل پشتی بزرگتر از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی باشد که اکنون در آیفون ۱۳ پرو مکس شاهد هستیم. اصرار اپل به استفاده از سنسور تشخیص چهره باعث شده مجبور شود از دو حفره روی نمایشگر آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس استفاده کند. یکی برای تعبیهی دوربین سلفی و دیگری هم برای تعبیهی سنسورهای مربوط به تشخیص چهره که اندازهی آن اندکی بزرگتر است.

همانطور که گفته شده، بزرگترین تغییر در بخش دوربین، اندازهی سنسور اصلی آیفون ۱۴ پرو مکس است که از ۱۲ در نسل قبل به ۴۸ مگاپیکسل ارتقا پیدا خواهد کرد. آیفون ۱۳ پرو مکس بخشی از عملکرد فوقالعادهاش در نگهداری شارژ را مدیون تغییر رفرشریت نمایشگر از ۱۰ تا ۱۲۰ هرتز است. این بار ظاهرا نمایشگر آیفون ۱۴ پرو مکس قادر خواهد بود رفرشریت خود را در شرایط مختلف از ۱ تا ۱۲۰ هرتز تغییر دهد تا بدین ترتیب در مصرف انرژی به شکل چشمگیری صرفهجویی شود.

کرونا ۲۴ شهریور
یک تغییر اساسی دیگر در بخش نمایشگر، بازهی تغییر رفرشریت خواهد بود. تاکنون تصویر رسمی یا موثقی از پنل پشتی آیفونهای جدید منتشر نشده اما بعید به نظر میرسد شاهد تغییر چشمگیری در این بخش باشیم. قبل از اینکه به مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس با نمایندهی نسل قبل اپل بپردازیم، بهتر است نگاهی بیندازیم به مشخصات فنی آنها روی کاغذ تا ببینیم اصلا باید چه انتظاری از این مقایسه داشته باشیم.

حال باید دید آیا این ارتقاها روی کاغذ در عمل هم خود را نشان خواهند داد یا خیر. اپل میخواهد برای دو مدل پرو از پرچمداران مورد انتظار خود، طراحی مدرنتر و زیباتری در نظر بگیرد و به جای ناچ، از حفره روی نمایشگر استفاده کند. چون مدل پایهی این گوشی، ۲۵۶ گیگابایتی خواهد بود. این گوشی در واقع همان آیفون ۱۴ استاندارد اما با اندازهای بزرگ است. این قابلیت در هیچ یک از آیفونهای کنونی وجود ندارد ولی گفته میشود با 16 در آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس در دسترس قرار خواهد گرفت.

دوز چهارم واکسن کرونا

اگرچه اپل قیمت آن را افزایش داده اما از طرفی یک سری قابلیت خوب و جذاب هم به آن افزوده که تا حدودی این افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری را توجیه میکند. در وهلهی نخست میپردازیم به قیمت، جایی که گفته میشود یک افزایش ۱۰۰ دلاری را شاهد خواهیم بود. بزرگترین تغییری که بین آیفون ۱۴ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس شاهد خواهیم بود، طراحی نمایشگر آنهاست. در این رویداد به احتمال بسیار فراوان شاهد چهار مدل آیفون ۱۴، شامل مدل استاندارد، مکس/پلاس، پرو و پرو مکس خواهیم بود.

مسکن ملی ثبت نام

قدرتمندترین مدل از این سری همانطور که از نامش پیداست، آیفون ۱۴ پرو مکس خواهد بود. اپل این تصمیم را گرفته تا گوشیهای جدیدش بتوانند در فیلمبرداری، به وضوح ۸دست پیدا کنند. حال این حفرهها طراحی آیفونها را جذابتر خواهند کرد یا خیر موضوعی است که باید منتظر بمانیم تا مشخص شود. اما در این صورت هم کاهش ظرفیت خیلی زیاد نخواهد بود که بخواهیم ناامید شویم. در بدترین حالت، وضعیت آیفون ۱۴ پرو مکس هم همین خواهد بود.

زلنسکی در امامزاده داوود

توجه داشته باشید تمام آنچه که در رابطه با آیفون ۱۴ پرو مکس در این مطلب میخوانید، برگرفته از شایعاتی است که پیرامون این گوشی وجود دارد. اینطور که به نظر میرسد، گشودگی دیافراگم دوربین سلفی از /2٫۲ در نسل قبل به /1٫۹ در نسل جدید خواهد رسید که این یعنی عملکرد این دوربین در نور شب باید به مراتب بهتر باشد. حداقل با استناد بر یک خبر میتوانیم بگوییم شاید حتی ظرفیت باتری این گوشی در مقایسه با قبل کاهش هم داشته باشد. ​​!

در بین خبرهایی که تاکنون پیرامون آیفونهای جدید منتشر شده، تعداد کوتاهی از آنها به بهبود کیفیت دوربین سلفی آیفون ۱۴ پرو مکس در مقایسه با قبل هم اشاره داشتهاند. در نهایت هم باید به قابلیت نمایشگر همیشه روشن اشاره کنیم که ظاهرا یک قابلیت انحصاری برای مدلهای پرو از سری آیفون ۱۴ خواهد بود. اما از آنجایی که این تراشهی جدید هم قرار است مبتنی بر فناوری ۵ نانومتری باشد، نباید انتظار پیشرفتی چشمگیر و انقلابی را داشته باشیم.

بنابراین انتظار میرود در محصول مورد انتظار، تأثیر بیشتری را از سوی نمایشگر در بهبود نگهداری شارژ شاهد باشیم. رویداد ماه سپتامبر اپل قرار است در تاریخ ۱۶ شهریور برگزار شود. مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس با آیفون ۱۳ پرو مکس؛ آیا تفاوتها محسوس هستند؟

آخرین بروزرسانی در: